Blog

SSL Nedir?

SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) kısaca; Sunucu ile istemci (yani kullanıcı) arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar. Bir web sitesin google tarafında güvenilir olup olmadığını kullanıcışara gösterme şeklidir.

SLL Sertifikası Öncesi - Sonrası

Bir web sitesinin ziyaret etmek için güvenli olup olmadığını öğrenmek üzere site hakkındaki güvenlik bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Siteyi ziyaretiniz güvenli veya gizli olamıyorsa Chrome sizi uyarır.

Bir web sitesinin ziyaret etmek için güvenli olup olmadığını öğrenmek üzere site hakkındaki güvenlik bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Siteyi ziyaretiniz güvenli veya gizli olamıyorsa Chrome sizi uyarır. Bir sitenin güvenliğini kontrol etmek için web adresinin sol tarafında bulunan güvenlik durumuna bakın.

Site ile ilgili ayrıntıları ve izinleri görmek için simgeyi seçin. Chrome'un algıladığı bağlantı gizliliğinin özetini görürsünüz.

SSL Sertifikasının Siteniz İçin Faydaları

DAHA ÇOK YÖNLENDİRME VERİSİ

https bir siteden güvenli olmayan http siteye ne zaman trafik akışı olsa, yönlendirme verilerinin çoğu sıyrılıp ayrılır. Bunu en çok Google Analytics verilerini incelediğimizde görürüz.Bu tip verileri görmek için SSL kullanmanız gerekir.

SSL SIRALAMALARDA YÜKSELMENİZİ SAĞLAR

Google’ın SSL kullanan siteleri arama sıralamalarında yükselteceğini açıklamasının üzerinden henüz iki ay geçti. Arama sonuçlarını SSL’in sıralamalara doğrudan etki edeceğini söylemek mümkün değil, ancak SSL fiyatlarının oldukça düşük olduğu bu günlerde sıralamalara etkisi olan bu faktörü göz ardı etmemenizi öneririz.

Sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bugünden sonra SSL uygulamalarının sıralamalara etki edeceğini düşünmüyoruz, çünkü bu tip sitelerin rakipleri büyük oranda SSL kullanan sitelerden oluşuyor.

GÜVENLİK VE İTİBAR

https bir çeşit web sitenizin kimliğini ispat etme aracıdır. Ziyaretçilerinize sitenizi kopyalayan, kötü niyetli bir başka siteyi ziyaret etmediklerini kanıtlar.
SSL, kimi ziyaretçilerin gözünde “yalnızca büyük sitelerin kullandığı” bir prestij sembolüdür.
Firmanızhakkında olumlu düşüncelere sebep olacaktır.

Posted in SSL Sertifikası on Jun 29, 2018